Rozhodli sme sa zlepšiť kvalitu života (Zdroj: Unsplash.com/Joshua Hoehne)

Rozhodli sme sa zlepšiť kvalitu života nie len seniorom, ale aj ich blízkym

Počas predchádzajúcich dní sa na oblohe odohralo astronomické divadlo. Vedeli ste o tom, že čiastočné zatmenie Slnka pre ľudí symbolizuje životné zmeny? Aj v našej spoločnosti Intellope nastávajú zmeny, vďaka ktorým sme sa rozhodli pomáhať aj my.   

Z toho dôvodu spoločnosť Intellope spolu s partnermi už niekoľko mesiacov dôsledne pracuje, vyvíja a vylepšuje aplikáciu Onselo, ktorá je zameraná na zlepšenie poskytovania špecifických technických, zdravotných a asistenčných služieb seniorom a osobám odkázaným na pomoc iných, vďaka čomu sa môže výrazne zlepšiť kvalita života nie len seniorom, ale aj ich blízkym. 

Aplikácia Onselo 

Začali sme si uvedomovať potreby seniorov, ale aj ich blízkych rodinných príslušníkov, ktorí možno bývajú ďalej alebo sú kvôli práci zaneprázdnení a nemajú dostatok času o starostlivosť o rodičov či starých rodičov, ktorí to potrebujú. Preto sme sa rozhodli vytvoriť bezpečný priestor, ktorí spojí tých, ktorí pomoc potrebujú a ktorí ju ponúkajú. A často o sebe v súčasnosti tieto dve skupiny vo svojom okolí ani nemusia vedieť. V našom úsilí nám pomohol aj grant v rámci Schémy malých grantov na podporu začínajúcich podnikov (Nórske granty), ktorú spravuje Výskumná agentúra SR. 

Cieľom schváleného projektu projektu mFIRES (Modular First Responder Information System) je podporovať a rozširovať komunitné služby využívajúce IT technológie, ako je napríklad služba domáceho tiesňového volania, rovnako tak poskytovať pomoc pri činnostiach každodenného života, udržiavať nezávislosť a sociálnu interakciu. Nie len vďaka týmto službám sa tak zlepší život ohrozeným skupinám obyvateľstva, ale aj ich blízkym, ktorí častokrát nemajú dostatok času alebo aj financií na pomoc.

Pomocou aplikácie Onselo tak budú môcť využívať ponúkané služby ako dovoz liekov, potravín, služby opravárov, sociálny taxík, alebo aj objednať niečo z reštaurácie. 

Projekt bude aj vzdelávať 

Okrem toho je cieľom projektu aj podpora vzdelávania, v rámci čoho vzniká online vzdelávacia platforma Academy Espresso. Ide o modul vzdelávania, školení a hodnotenia, ktorý prináša desiatky online kurzov z rôznych oblastí. Vďaka tomu sa môžu členovia učiť nové veci, cvičiť a posúvať svoje vedomosti ďalej. 

Zdroj: Unsplash.com/Jodie Cook

Cieľom platformy Academy Espresso je spoločne s overenými poskytovateľmi prinášať svojim klientom doživotný prístup k vzdelávaniu vďaka neobmedzenému prístupu k online kurzom z rôznych oblastí. Okrem vzdelávania však zákazníci môžu posúvať svoje vedomosti aj ďalším. V platforme tak nemusia pôsobiť iba ako študenti, ale aj ako učitelia, ktorí  môžu vďaka oblasti, v ktorej vynikajú, vzdelávať ostatných členov. 

You might be interested

5/5

Copyright © 2020 Intellope, s.r.o. | All rights reserved.

THEMES

Most popular

Newsletter

You’ve read about the importance of being courageus, rebellious and imaginative.

Social club

There is no better advertisement campaign that is low cost.

Copyright © 2020 Intellope, s.r.o. | All rights reserved.