kava espresso intellope academy espresso

Dokáže káva ovplyvniť naše štúdium?

Získať vzdelanie a rozvíjať svoje vedomosti je snom mnohých z nás. Niektorí hovoria, že práve káva dokáže uľahčiť štúdium a ide ruka v ruke so vzdelaním.

Aké sú účinky kávy na naše vzdelávanie? 

Výskum, ktorý bol vykonaný na Johns Hopkins University naznačuje, že kofeín môže zlepšiť dlhodobú pamäť. Účastníci výskumu dokázali, že vďaka kofeínovým tabletám boli pri testovaní výkonnejší ako tí, ktorí test absolvovali bez dávky kofeínu. „Vždy sme vedeli, že kofeín má účinky na zlepšenie kognitívnych funkcií, ale jeho konkrétne účinky na posilnenie spomienok a ich odolnosť voči zabudnutiu neboli u ľudí nikdy podrobne preskúmané,“ povedal hlavný autor výskumu, odborný asistent psychológie a mozgu, Michael Yassa. 

Podľa Coffe Informer sa dokážeme vďaka kofeínu koncentrovať na dôležité a nenechávame sa rozptyľovať vonkajšími vplyvmi. „Kofeín zvyšuje schopnosť mozgu koncentrovať sa. Je to mierny stimulant, pri ktorom lekárske štúdie potvrdili schopnosť podporiť bdelosť, pozornosť a koncentrovanosť. Jedna štúdia dokonca potvrdila schopnosť kofeínu zlepšiť pamäťový výkon.“

Zdroj: unsplash.com/Brooke Cagle

Káva okrem iných účinkov pri štúdiu pomáha hlavne tým, že je schopná dodávať energiu počas celého dňa. Kofeín v káve môžeme považovať za energizér, ktorý dokáže pomôcť k zvýšeniu schopnosti myslieť. Okrem toho pomáha študentom aj ďalšími spôsobmi, a to: 

  • rozšírením zamerania – Káva povzbudzuje k tomu, aby sme sa bližšie zameriavali na veci, ktoré sú potrebné, čím sa rozširuje zameranie a proces štúdia je vďaka tomu omnoho efektívnejší. 
  • aktualizáciou krátkodobej pamäte – Pamäť je rozdelená na krátkodobú pamäť, ktorá je dynamická pri prispôsobovaní nových vecí a na dlhodobú pamäť, ktorá uchováva údaje, ktoré možno ďalej skúmať. Káva pomáha krátkodobej pamäti uchovávať údaje a podporuje učenie a porozumenie. 
  • zvýšením nadšenia  – Káva funguje ako energizér na zlepšenie nadšenia, koncentrácie a myšlienok, vďaka čomu môže uľahčiť cestu k učeniu a zapamätaniu si údajov.
  • zlepšením nálady – V časoch, keď je ťažké sa sústrediť, aj malý dúšok kávy dokáže ponúknuť potrebnú renováciu mozgu, zlepší sústredenie a oživí stav mysle, čím sa zjednoduší sústredeniu na potrebnú myšlienku.

Academy Espresso – Vaša najlepšia budúcnosť – z pohodlia domova a so šálkou kávy v ruke

Ak si chcete vybudovať svoju najlepšiu budúcnosť z pohodlia domova, siahnite po šálke dobrej kávy a staňte sa členom Academy Espresso, vďaka čomu sa môžete rozvíjať v rôznych oblastiach a posúvať svoje vedomosti ďalej. 

Platforma Academy Espresso je modul vzdelávania, školení a hodnotenia, ktorý prináša desiatky online kurzov z rôznych oblastí, ako napríklad zdravie, hobby, digitálne zručnosti či vzdelávanie cudzích jazykov alebo financií, vďaka čomu sa môžete učiť nové veci, cvičiť a posúvať svoje vedomosti ďalej. Vďaka tejto platforme sa budete vzdelávať so skvelou šálkou espressa z pohodlia vášho domova. 

zdroj: https://academyespresso.com

AcademyEspresso

You might be interested

5/5

Copyright © 2020 Intellope, s.r.o. | All rights reserved.

THEMES

Most popular

Newsletter

You’ve read about the importance of being courageus, rebellious and imaginative.

Social club

There is no better advertisement campaign that is low cost.

Copyright © 2020 Intellope, s.r.o. | All rights reserved.